İngiltere yurtdışı seyahat yasağını uzatabilir

 İngiltere yurtdışı seyahat yasağını uzatabilir

İngiltere’de daha önce 17 Mayıs’ta serbest bırakılacağı açıklanan seyahat yasağı ileri bir tarihe uzatılabilir. İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, koronavirüsün yayılmasını kontrol etmek için yurt dışı tatillerdeki yasağın uzatılmasının göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

Savunma Bakanı Wallace, BBC’ye yaptığı açıklamada 2021 turizm sezonunda yurt dışına seyahat ayarlamanın erken olacağını söyledi.

Bakan Wallace şöyle devam etti:

”Bence ilk şey, bu salgını kontrol altına almak için ulusal çabayı riske atacak hiçbir şey yapmamak. Şu anda tüm göstergeler doğru yönde olduğumuzu gösteriyor ve bunu riske atmamalıyız. Herkesin yurt dışı tatil planı için beklemesi ve görmesi gerektiğini düşünüyorum. Gerçekten bilmiyoruz. Durum çok çabuk değişiyor. Şu anda Avrupa kıtasında ve İngilizlerin tatil için tercih ettikleri bir çok Akdeniz ülkesinde vaka sayıları artıyor ve bu çok endişe verici.”

Yurt dışı tatil rezervasyonu uyarısı!

İngiltere Halk Sağlığı yetkilisi Mary Ramsay ise BBC’ye yaptığı açıklamada yolcuların Birleşik Krallık’a farklı türler getirme riski nedeniyle denizaşırı yaz tatillerinin son derece riskli olacağını belirtti. En güvenli şeyin bulunulan yerde kalmak olduğunu söyleyen Ramsay riski artıracak her türlü şeyden kaçınmak için bu yaz yurt dışında tatil yapılabileceğini söylemek için çok erken olduğunu belirtti.

İLGİLİ HABERLER