• 14/04/2024

İngiltere’de 30 milyar sterlinlik acı fatura telafi bekliyor

 İngiltere’de 30 milyar sterlinlik acı fatura telafi bekliyor

İngiliz Perakende Konsorsiyumu’nun (BRC) açıkladığına göre, İngiltere’de uygulanan koronavirüs tedbirleri nedeniyle perakende satış yapan mağazalar yaklaşık 30 milyar sterlin düzeyinde satış kaybı yaşadı.

Mağazaların tekrar hizmet vermeye başladığı İngiltere’de artan tüketici güveninin satışlara yansıması ise perakande sektöründeki aktörlerin en büyük umudu.

BİNLERCE KİŞİ İŞİNİ KAYBETTİ

İngiliz Perakende Araştırma Merkezi’nin (CRR) bildirdiğine göre; 2020 yılında perakende sektöründe çalışan 176,7 bin kişi işinden oldu.

17 BİN MAĞAZA TAMAMEN KAPANDI

Denetim, Vergi ve Danışmanlık Hizmetleri sunan PricewaterhouseCoopers’ın (pwc) araştırmasına göre ise İngiltere genelinde 2020 yılındaki koronavirüs tedbirleri sırasında 17 bin 542 mağaza kalıcı olarak kapandı.

Mağazaların 12 Nisan itibarıyla yeniden hizmete girmesi hakkında görüşlerini belirten BRC Yöneticisi Helen Dickinson, “Perakendeciler müşterilerine yeniden kapılarını açtığı için heyecanlı durumda. Mağazalarda koronavirüs önlemlerinin sürdürülebilir olması için yüzlerce milyonluk harcamalar yapıldı. Haftalardır mağazaların yeniden açılması için hazırlıklar yapılıyor. ”diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER