• 20/05/2024

İngiltere’de bavullu katile devlet yardımı ortalığı karıştırdı

 İngiltere’de bavullu katile devlet yardımı ortalığı karıştırdı

İngiltere’nin Devon kentinde geçen yıl 67 yaşındaki Mee Kuen Chong’u vahşice öldüren emlakçı Jemma Mitchell’in yargılanmasına devam ediliyor.

Başsız halde cansız bedeni bulunan Chong’un kafatası günler sonra bölgede gömülü halde bulundu.  Savcılar Mitchell’in Chong’u Wembley’deki evinde öldürdüğünü ve cesedini 15 gün sonra Devon’a götürdüğünü iddia etti. Kamera görüntülerinde Mitchell, elindeki valizde Chong’un başını taşıdığı ortaya çıktı.

YÜKLÜ MİKTARDA PARA ALMAK İSTEDİĞİ İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ

Mitchell’in Chong’u evinin onarımı için yüklü miktarda para almak istediği için öldürdüğü iddia edildi. Mithell’in ayrıca Chong’un mirasını almak istediği öne sürüldü. Savcılar, Mitchell’in Chong’u ‘vasiyetini taklit etmek’, ‘parasını çalmak’ ve Londra’nın kuzeybatısındaki Willesden’deki evinin onarımını bitirmek amacıyla öldürdüğünü iddia etti. Chong’un yaklaşık 700 bin sterlinlik mirasını  ele geçirebilmek için vasiyetinde değişiklikler yaptı. Ancak Mitchell, kendisine yöneltilen tüm suçlamaları reddetti.

DEVLETTEN ADLİ YARDIM

Mahkemenin verdiği karar ise duyanları şaşkına çevirdi. Para için arkadaşını acımasızca öldüren Jemma Mitchell’e kendini savunması için 166.000 sterlinlik adli yardım verildi. Mitchell’in ailesinden kalan evin 4 milyon sterlin etmesine rağmen mahkemeden yardım alabilmesi tepki çekti.

Mitchell’in aldığı adli yardımın Mee Kuen Chong’u öldürmesine neden olan para miktarıyla neredeyse aynı olması dikkat çekti. Mitchell, evini onarmak için 200 bin sterline Chong ile anlaşmıştı. Ancak Chong’un fikrini değiştirmesi cinayetin fitilini ateşlemişti.

İLGİLİ HABERLER