İngiltere’de ciddi aksamalara neden olan demiryolu grevlerinde üçüncü gün

 İngiltere’de ciddi aksamalara neden olan demiryolu grevlerinde üçüncü gün

Grev üçüncü gününe girerken, İngiltere genelinde demiryolu yolcuları ciddi şekilde kısıtlanmış hizmetlerle karşı karşıya ve hafta sonu boyunca aksama bekleniyor.

Devam eden görüşmelere rağmen, iş kayıpları, ücretler ve koşullar konusundaki anlaşmazlıkta bir çözüme ulaşılamadı.

Cumartesi günü beş seferden sadece biri ile insanlara sadece gerekirse trenle seyahat etmeleri tavsiye ediliyor.

Demiryolu, Denizcilik ve Ulaştırma sendikasının yaklaşık 40 bin üyesi bu hafta Salı ve Perşembe günleri yürüdü.

Sendika patronu, daha fazla demiryolu grevinin son derece muhtemel olduğunu söylüyor

Bazı taşıtlar ilk iki grev gününde evden çalışabildi, ancak hafta sonu Londra’da Hyde Park’taki kapalı gişe Rolling Stones konseri ve Wembley’deki Ed Sheeran dahil olmak üzere birçok büyük etkinlik var.

Bournemouth, Blackpool, Margate, Llandudno ve Skegness dahil olmak üzere birçok sahil destinasyonunun servis olmayacak ve Cornwall’da tren çalışmıyor.

İngiltere, Galler ve İskoçya’daki hizmetler öncelikle ana hatlarla sınırlı ve bunlar yalnızca 07:30 ile 18:30 saatleri arasında açık olacak.

Cumartesi için önceden rezervasyon yaptıran yolcular, bunun yerine Pazar veya Pazartesi günü seyahat edebilecek veya para iadesi talep edebilecek.

Demiryolu, Denizcilik ve Ulaştırma (RMT) birliği, en az %7’lik bir ücret artışı ve zorunlu işten çıkarma olmayacağına dair güvence istiyor.

Üyeleri arasında gardiyanlar ve işaretçilerden yemekhane personeline ve temizlikçilere kadar herkesin yer aldığı sendika, artan yaşam maliyetine işaret ederek, %1’lik bir artış olasılığıyla birlikte %2’lik bir maaş artışı teklifinin “kabul edilemez” olduğunu söylüyor.

İLGİLİ HABERLER