• 02/03/2024

İngiltere’de gece eğlenmeye çıkan kadınları gizlice kayda alan kişilere soruşturma

 İngiltere’de gece eğlenmeye çıkan kadınları gizlice kayda alan kişilere soruşturma

İngiltere’de gece eğlenmeye çıkan kadınları gizlice kaydedenlere soruşturma

İngiltere’de genç kadınların gece eğlencesinden alkollü vaziyette ayrıldığı görüntüleri gizlice kaydedip sosyal medyada paylaşanlar polisi harekete geçirdi.

Mini etekli ve göğüs dekolteli kadınların fotoğraflarını çekenlerle ilgili soruşturma başlatan İngiliz polisi, gece görev alan tüm memurların her vardiyadan önce bu konuda bilgilendirildiğini duyurdu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

X’te farklı dillerde çevrilerek yeniden yayınlanan görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığı açıklandı. Manchester polisi, şehir merkezindeki gece görev alan tüm memurların her vardiyadan önce bu konuda bilgilendirildiğini açıkladı. Yetkililer, “Polis memurlarının hepsi bunun çok farkında ve aktif olarak çekim yapanları arıyoruz” dedi.

KADINLARA “POLİSE BAŞVURUN” ÇAĞRISI

Ayrıca, insanların rızaları olmadan toplum içinde filme alınmasının yasadışı olmamasına rağmen, “kadınların ve kızların gece dışarı çıkarken kendilerini güvende hissetmeleri gerektiğini” yineleyerek, “kendilerini endişelendirecek ya da sıkıntıya sokacak şekilde” filme alınan kadınları derhal polise başvurmaya çağırdılar.

İLGİLİ HABERLER