Caria Holidays

İngiltere’de hükümet Grenfell yangınında hatayı kabul etti

 İngiltere’de hükümet Grenfell yangınında hatayı kabul etti

İngiltere Topluluklar ve Yerel Yönetim Bakanı Michael Gove, 2017’de 72 kişinin hayatının kaybettiği Grenfell yangınında hükümetin eksiklikleri olduğunu kabul etti.

Gove, inşaat yönetmeliklerindeki eksikler ve yönetmeliklerin müteahhitler tarafından istismar edilmesi nedeniyle Grenfell yangınında hükümetin eksiklikleri olduğunu ve kısmen sorumlu olduğunu aktardı.

Gove, inşaat yönetmeliklerinin vicdansız insanların trajediye yol açacak şekilde istismar etmesine izin verecek kadar hatalı ve belirsiz olduğunu aktararak, “Grenfell’e ne olduğuna bakarsanız, birçok faktör olduğunu düşünüyorum. Ancak evet, hükümetin toplu olarak bazı sorumluluklar alması gerekiyor dedi.

İhmalkar bir sistemi yönetmekle onu aktif olarak istismar etmek arasında fark olduğunu aktaran Gove, “Yapı düzenleme sisteminin doğru olmadığı inkar edilemez bir durum” dedi. Grenfell yangının korkunç bir trajedi olarak nitelendiren Gove, en tehlikeli binaları, 18 metreden uzun olanları güvenli hale getirmenin önemli bir süreç olduğuna dikkat çekerek, çok fazla güvenli olmayan binanın hala iyileştirici çalışmalara ihtiyacı olduğunu vurguladı.

İLGİLİ HABERLER