• 14/04/2024

İngiltere’de iki obez çocuk koruyucu ailelere verildi

 İngiltere’de iki obez çocuk koruyucu ailelere verildi

İngiltere’de ergenlik çağındaki iki çocuk, Sosyal Hizmetler yetkililerinin aile mahkemesine başvurması ve ailenin çocuklara kilo verdirememesi üzerine koruyucu ailelere verildi.

Yargıç Gillian Ellis, çocukların uzun vadeli koruyucu aile bakımına verilmesi gerektiğine karar verirken durumu “çok üzücü ve sıradışı” diye yorumladı.

Batı Sussex bölgesindeki bir belediyede çalışan sosyal hizmet uzmanları çocukların durumunu fark edince, belediye kimliği açıklanmayan aileye form durumunu izleyen Fitbit saatleri verdi ve spor salonu üyeliklerini ödedi ve Weight Watchers adlı zayıflama programına soktu.

Ancak Yargıç Ellis, konunun mahkemeye taşınmasından aylar sonra çocukların kilolarında bir azalma olmadığını, Fitbit verilerinin sunulmadığını ve Weight Watchers toplantılarına düzenli olarak katılınmadığını söyledi.

Yargıç, çocukların anne ve babasının sosyal hizmet görevlilerinin güneme getirdiği kaygıların ciddiyetini anlamamış gibi gözüktüğünü, sınır koymayı başaramadıklarını, sağlıklı yemek ve egzersiz alışkanlıklarının teşvik edilmediğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER