• 18/05/2024

İngiltere’de sağlık hizmetlerinden memnuniyet en düşük seviyede

 İngiltere’de sağlık hizmetlerinden memnuniyet en düşük seviyede

Getty Images

Uzun süreli British Social Attitudes anketi tarafından kaydedilen yeni verilere göre; İngiliz halkının NHS hizmetlerimdn memnuniyeti yeniden düştü.

2023’te NHS’e olan memnuniyet oranı sadece %24 olarak kaydedildi ve bekleme süreleri ile personel eksikliği en büyük endişe kaynakları oldu.

Anket Sonuçları

Anket sonuçları, sağlık hizmetinin halkın görüşlerinin altın standart ölçüsü olarak bilinen anket, 1983 yılından beri devam ediyor.

Hizmetlerin Değerlendirilmesi

Anket sonuçları, Nuffield Trust ve King’s Fund düşünce kuruluşları tarafından yayınlandı ve bir kez daha performansın yeni bir rekor düşük seviyeden sonra kötüleştiğini gösterdi.

Memnuniyet Oranları

Anket sonuçlarına göre, halk, acil servis ve diş hekimliği gibi temel hizmetlerden en az memnun olanlardı.

Halkın Görüşleri

Hükümetin NHS için vergi ve harcama konusundaki seçimleri hakkında sorulduğunda, %48’inin vergileri artırıp NHS’e daha fazla harcamayı desteklediği belirtildi.

Bireylerin Deneyimleri:

NHS’e dair deneyimlerini paylaşan kişilerden biri olan Samuel Wilson, 45 yaşında, hareket kabiliyeti ve ağrı problemleri nedeniyle iş yapamaz hale geldiğini belirtti.

Uzman görüşleri

NHS Konfederasyonu’nun akut ağ yöneticisi Rory Deighton, “Zor zamanlar, personel için zor, ve insanların bunu fark ettiğini düşünüyorum.” dedi.

Anket sonuçlarına tepki olarak, Patients Association ve Royal College of Nursing, NHS hizmetlerinin merkezi bir sorun haline gelmesi gerektiğini belirtti. Ancak, Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı sözcüsü, belirli alanlara yatırım yapıldığını ve ilerleme kaydedildiğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER