İngiltere’de Türkiye için “Deprem yürüyüşü”

 İngiltere’de Türkiye için “Deprem yürüyüşü”

İngiltere’de Türkiye için “Deprem yürüyüşü”

Türkiye, Suriye ve Lübnan’da depremlerden etkilenenlere ramazan kolisi sağlamak üzere bağış toplama kampanyası başlatan 5 kişiden oluşan gönüllü grubu, başkentten Cambridge’e doğru yürüyüşe geçti.

Gönüllüler, 24 saat sürecek 80 kilometrelik “Walk 4 Hope (Ümit için Yürü)” adlı yürüyüş boyunca deprem bölgesine ramazan kolisi ulaştıracak uluslararası insani yardım kuruluşu Human Relief Foundation (HRF) adına bağış toplayacak.

HRF’nin halkla ilişkiler sorumlusu Faisal Uddin, yürüyüş öncesi AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremden yaklaşık bir buçuk hafta sonra Türkiye’ye gittiğini ve yıkıma bizzat şahit olduğunu söyledi.

BİR HAFTA İÇİNDE 40 BİN STERLİN

Depremin yol açtığı tahribatın kendisini ve beraberindeki ekibi derinden etkilediğini belirten Uddin, şu ifadeleri kullandı:

“Neler yapabileceğimizi görmek için bekleyemezdik ve bu yüzden biz de hemen Türkiye’ye gittik. Yaklaşık bir hafta içinde çok fazla bağış toplamayı başardık. Sanırım bir buçuk hafta içinde yaklaşık 40 bin sterline ulaştık. Hızla oraya kardeşlerimizin yanına gittik.”

Uddin, depremin meydana geldiği bölgede halkın çok kısa sürede büyük kayıplar yaşadığını kaydederek, bunun kendilerini derinden üzdüğünü dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER