• 20/05/2024

İngiltere’de 800 bin kişi Muğla için gün sayıyor

 İngiltere’de 800 bin kişi Muğla için gün sayıyor

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler İşletmecileri Birliği (GETOB) Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu, İngiltere hükümetinin açıklamasının umutları yükselttiğini söyledi. YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Tuğrul, gelen ilk taleplerle yaklaşık 800 bin civarında olduğunu belirtti.

MAYISTAN SONRA

Bülbüloğlu, “Bunun yansımalarını hemen göremeyiz. Önümüzdeki haftalarda daha da şekillendirilecektir. İngilizler, yaz tatil hayallerini rezervasyona dökecektir. Mayıstan sonra talep artışı mutlaka olacaktır. Ege Bölgesi’nin en önemli kaynak pazarı Birleşik Krallık dediğimiz İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya’dan talepler gelecektir” dedi.

800 BİN KİŞİLİK TALEP

Uçuşların açılmasıyla İngiltere’den Muğla’ya büyük bir hareketliliğin yaşanacağını söyleyen YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Tuğrul, şunları kaydetti: “İngiltere’de seyahat kısıtlamalarının mayıs ayında kalkacağının açıklanması rezervasyonlara olumlu yansıdı. Gelen ilk taleplerle yaklaşık 800 bin İngiliz’in tatil için Muğla’ya gelmek istediğini söyleyebiliriz. Diğer ülkelerden geleceklerle yaklaşık 1.5 milyon turist bizim destinasyonumuza gelmek için bekliyor, rezervasyonlarını yaptırmaya başladılar.”

İLGİLİ HABERLER