Caria Holidays

İngiltere’den kripto paralarla ilgili yeni karar

 İngiltere’den kripto paralarla ilgili yeni karar

İngiltere Maliye Bakanlığı, bugün yayımlanması beklenen istişare açıklamasında ülkede faaliyet gösteren şirketlerin ülkenin kripto politikasıyla uyumlu görüşlerini talep edecek.

Birleşik Krallık Hazinesi tarafından yapılan açıklamada özellikle kripto borsaları başta olmak üzere şirketlerin sorumluluklarını artıracak bazı önlemler alınacağından bahsediliyor. İngiltere otoriteleri, son zamanlardaki yaklaşımıyla bir kripto merkezi haline gelme çabalarıyla uyumlu hareket ederken bir taraftan da yatırımcıları korumaya yönelik önlemleri artırmak istiyor.

Kripto şirketleriyle bir istişareye hazırlanan Hazine, piyasada suistimali önlemek adına kripto şirketlerinden bir geri bildirim talep edecek. Aynı zamanda yetkililer, bu noktada kripto girişimlerinden düzenli veri raporlama sunmasını istiyor. Bunun yanında genişletilmesi beklenen kuralların, kripto varlık saklama kuruluşlarını da kapsaması hedefleniyor.

İngiltere’nin kripto merkezi olma vizyonunda sektörü daha sıkı düzenleme çabasının temelinde diğer ülkelerin de üzerinde durduğu gibi FTX borsasının iflası ve öncesinde gerçekleşen Terra ekosisteminin çöküşü yatıyor.

İLGİLİ HABERLER