İngiltere’den Türkiye’nin ulaştırma sektörüne övgü

 İngiltere’den Türkiye’nin ulaştırma sektörüne övgü

İngiltere’den Türkiye’nin ulaştırma sektörüne övgü

Birleşik Krallık’ın Türkiye Ticaret Temsilcisi Hutton, Türkiye’de ulaştırma sektörünün büyüme potansiyelinin dikkat çekici olduğunu söyledi.

Birleşik Krallık’ın (İngiltere) Türkiye Ticaret Temsilcisi Lord John Hutton, Türkiye’de ulaştırma sektörünün büyüme potansiyelinin dikkat çekici olduğunu söyledi. Dün Ankara’da ‘Birleşik Krallık-Türkiye Demir Yolu Forumu’ etkinliğinde konuşan Hutton, “Türkiye’nin Doğu ile Batı arasında bir geçiş merkezi olarak; stratejik konumu, artan nüfusu, limanlar ve havalimanları aracılığıyla uluslararası ticaret yollarına olan güçlü bağlantıları, Türkiye’yi küresel lojistikte kilit bir oyuncu olarak konumlandırıyor” dedi.

ÖNCELİK ÇEVRECİ DEMİRYOLU

Son dönemde özellikle demiryolu yatırımlarının arttığını ve demiryollarının her iki ülke için de öncelikli sektörler olduğunu belirten Hutkton, şunları söyledi: “Bugün demiryollarının yalnızca ekonomik büyüme açısından değil, aynı zamanda acil bir sorun olan iklim değişikliği sorununun çözümü açısından da öneminin yeniden arttığına tanık oluyoruz. Türkiye’nin elektrikli yüksek hızlı demiryolu hatlarına yaptığı yatırımlar, 2053 net sıfır hedefini yansıtıyor ve Birleşik Krallık’ta da derin yankı uyandırıyor. Bu çabaları Birleşik Krallık’ın gelişmiş üretim uzmanlığı, hizmetleri ve finansmanıyla desteklemek için buradayız.”

İLGİLİ HABERLER