• 18/05/2024

İngiltere’den Türkiye’ye 2,5 milyon kişi gidiyor

 İngiltere’den Türkiye’ye 2,5 milyon kişi gidiyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından online olarak düzenlenen 1. Uluslararası Turizm Forumu kapsamında ‘Yarış Yeniden Başlıyor’ paneli gerçekleştirildi. Panelde İngiltere Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA) Yönetim Kurulu Başkanı  Mark Tanzer de söz alarak sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘KISITLAMALARIN SON DÖNEMİNDEYİZ’

Mark Tanzer İngiltere’de kısıtlamaların son döneminde olduklarını ve artık eve kapanma döneminin bitmek üzere olduğunu söyleyerek, Britanya’dan Türkiye’ye yaklaşık 2 milyonluk bir turist akışı olduğunu ifade etti.

Uluslararası seyahat için henüz trafik ışığı sisteminin şartlarının açıklanmadığını belirten Tanzer “Uluslararası seyahatimiz şu anda hala yasak ve 17 Mayıs tarihinden önce bir değişiklik olmayacak. Hükümetin açıklayacağı sistemde hangi ülkenin hani şartlara tabi olacağını göreceğiz” diye konuştu.

‘YAKLAŞIK 2.5 MİLYON TURİST AKIŞI VAR’

Tanzer, turizm sektöründe kaybedilecek bir haftaya bile tahammül olmadığının altını çizerek, “Türkiye’ye gelecek olursak,  yaklaşık 2,5 milyonluk bir turist akışı var. Bu rakam Türkiye gibi bir ülkenin Britanya için ne kadar çekici ve vazgeçilmez ülkelerden biri olduğunu gösteriyor. Elbette ki Türkiye’deki sağlık güncellemelerine ve son duruma dikkat etmemiz gerekiyor ama dünyanın tüm ülkelerinde bir bilinmezlik ve sağlık karmaşası var” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER