İngiltere’nin En Yaşanabilir 3 Şehri

 İngiltere’nin En Yaşanabilir 3 Şehri

İngiltere Türkler için bir rüya olmak adına güçlü örneklerden bir tanesi. İngiltere’ye seyahat etmek ve İngiltere’de yaşamak adına hayal kuran eminiz ki pek çok insan var. Yine aynı şekilde hayatına İngiltere’de devam etme kararı almış pek çok Türk, şimdi burada yaşıyor. Londra aktüel ekibi, İngiltere’nin nabzını tutmaya devam ederken, bu ülke hakkında daha detaylı bir araştırmaya giriyor ve İngiltere’nin en yaşanabilir 3 şehrini sizler için geziyor…

Brighton Başı Çekiyor!

İngiltere’nin en yaşanabilir şehirlerine baktığımızda; Brighton, İngiltere’nin en güzel kentlerinden biri olarak öne çıkıyor. Suç oranının düşük olması ve uluslararası öğrencilerin buradaki genç nüfusun büyük bir bölümünü oluşturması Brighton’ı önemli kılan şeylerden bazıları…  Ayrıca güney Londra’dan sadece bir saat uzaklıkta olması ve daha sakin olması yine onu yaşanabilir kılan özelliklerden.

İkinci Elbette Londra! 

İkinci sırada elbette Londra var. Londra pek çok uluslararası milletten insana ev sahipliği yapan Avrupa başkentlerinden bir tanesi. Onu çekici kılan pek çok yönün arasında, tarihi ve büyük bir şehir olmasına rağmen insanın huzurlu hissetmesini sağlayabilecek kadar sakin olmasını sayabiliriz. İngiltere’ye gelen herkesin bir süre bile olsa yaşadığı şehir  oluşuyla Londra en yaşanabilir şehirler arasında, ikinci sırada yer alıyor.

Sonuncu Şehir Oxford!

Dünyadaki en kaliteli üniversitelerin yer aldığı İngiltere’nin Oxford şehrinde yaşamaya değer pek çok şeyi kolaylıkla bulabiliriz. Hayalleri süsleyen güzelliklere sahip bir yerleşim yeri olan Oxford’da hayat oldukça basit ve keyifli şekilde yaşanabilir. İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan kültürel ve tarihi açıdan önemli değerlere sahip olan bu şehir onu yaşanabilecek şehirler arasında üçüncü yapıyor… Fakat Oxford sadece bununla değil, doğal hayatı ve güzellikleri ile de insanı kendine hayran bırakmayı başarıyor.

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir