bellonareklam1

İngiltere’nin önde gelen basın organlarından Türkiye özrü

 İngiltere’nin önde gelen basın organlarından Türkiye özrü
iinternational supermarket

Guardian gazetesi, “İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace’ın İngiltere’nin Pakistan ve Türkiye gibi ülkelerde Afgan mülteciler için merkezler kurma planı yaptığı şeklindeki açıklamasını” düzelterek yeniden okuyucularıyla paylaştı.

Habere daha sonra eklenen ifadelerde, Türkiye’nin kendisinden talepte bulunulmadığını duyurduğuna vurgu yapılarak, bunun planının çok fazla geliştirilmediğini gösterdiği ve ülke isimlerinin örnek olarak verildiği kaydedildi.

WALLACE ÜLKE İSMİ VERMEDİ

Dün Mail On Sunday gazetesi, Savunma Bakanı Wallace’ın bir yazısına ver vermiş, Yazıda İngiltere’nin isim üçüncü ülkelerde sığınmacı kabul merkezleri oluşturacağı söylense de ülke ismi zikredilmemişti. Buna karşın gazete ayrı bir haberde Türkiye’nin adını bu ülkeler arasında göstermiş, benzer bir haber Guardian gazetesi tarafından da yayımlanmıştı.

BBC TÜRKÇE DE HABERİNİ DEĞİŞTİRDİ

BBC Türkçe ise Wallace’ın yazısında Türkiye’den bahsetmemesine rağmen, “İngiltere Savunma Bakanı Wallace: Türkiye ve Pakistan gibi ülkelerde mülteci merkezleri planlıyoruz” başlığıyla bir haber yayımlamış, daha sonra habere ilişkin sosyal medya paylaşımını silmişti.

İLGİLİ HABERLER