İngiltere’yi yasa boğan olayda 17 yaşındaki erkek cinayetle yargılanıyor

 İngiltere’yi yasa boğan olayda 17 yaşındaki erkek cinayetle yargılanıyor

İngiltere’yi yasa boğan cinayette 17 yaşındaki erkek cinayetle yargılanıyor

İngiltere’de 17 yaşındaki bir erkek çocuk, Londra’nın güneyindeki Croydon’da bıçaklanarak öldürülen 15 yaşındaki Elianne Andam’ı öldürmekle suçlanıyor.

Yaşı nedeniyle adı verilemeyen genç, daha sonra Croydon Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki gençlik mahkemesine çıkacak.

Perşembe akşamı Wellesley Road’ta kız öğrencinin öldüğü bir nöbet düzenlendi.

Akrabaları vee sevenler, Wellesley Road’taki saldırı mahallini ziyaret ederken, büyük bir grup polis kordonu içindeki bir otobüs durağının yanında toplandı.

Çarşamba günü saat 08:30 civarında Whitgift Merkezi yakınındaki bıçaklama olayının ihbarı üzerine polis, sağlık görevlileri ve hava ambulansı çağrılmış ancak Elianne kısa bir süre sonra hayatını kaybetmişti.

Croydon’daki Old Palace John Whitgift okulunun 11. sınıf öğrencisi, saldırıya uğradığında bir grup arkadaşıyla birlikte çift katlı otobüsten yeni inmişti.

Görgü tanıkları, otobüs şoförü ve yoldan geçen diğer kişilerin onu kurtarmaya çalıştığını söyledi.

Sunak: “Cezalar sertleştirilmeli”

Başbakan Rishi Sunak, Elianne’nin ölümü karşısında şok olduğunu ve dehşete düştüğünü ve bıçakla ilgili suçlara ilişkin cezaların sertleştirilmesi gerektiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Herkes olup bitenler karşısında dehşete düşecek ve açıkçası öfkelenecek. Bu sadece bıçaklı suçlara karşı önlem almanın önemini gösteriyor” dedi.

İLGİLİ HABERLER