Karantina otellerinde “hapishane benzeri” koşullar

 Karantina otellerinde “hapishane benzeri” koşullar

Türkiye’nin de artık dahil olduğu kırmızı listedeki yasaklı ülkelerden Birleşik Krallık’a dönerek zorunlu karantinaya giren yolcular, otelleri hapishaneye benzetti.

The Guardian Gazetesi;  Hindistan, Pakistan, Güney Afrika ve Brezilya gibi ülkelerden dönerek karantina otellerinde konaklayan kişilerle görüştü. 

“FİZİKSEL VE ZİHİNSEL OLARAK ETKİLENDİK”

Yolcular, gece gündüz yatak odalarında adeta hapis hayatı yaşadıklarını ve 1750 pound gibi fahiş bir fiyat ödediklerinden yakındılar. Misafirler, açılmayan pencereler ve temiz hava eksikliği nedeniyle hem zihinsel hem de bedensel sağlıklarının bozulduğunu öne sürdüler.  

“OTOBÜSLERDE SOSYAL MESAFE YOK” İDDİASI

Ayrıca, Birleşik Krallık havalimanından otellere götürülürken, otobüslerde sosyal mesafe kurallarının eksikliğinden tedirgin olduklarını belirttiler.

Britanya Otel Karantina Destek Sohbeti adlı bir Facebook grubunda binlerce üye yaşadıkları deneyimi ve endişelerini dile getirdiler.

Hükümetten ismi açıklanmayan bir yetkili ise iddialara karşı, “En büyük önceliğimiz her zaman Birtanya halkını korumak olmuştur ve sağlam sınır rejimimiz İngiltere’ye yeni varyantların gelmemesi için uygulanmaktadır.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER