‘Kill the Bill’ hız kesmedi: Londra yine karıştı!

 ‘Kill the Bill’ hız kesmedi: Londra yine karıştı!

İngiltere’de polise protesto ve gösterilere müdahalede ‘daha fazla yetki veren yasa tasarısına’ karşı yapılan ‘Kill the Bill’ protestolarında 107 kişi gözaltına alındı.

Başkent Londra, Bristol, Birmingham, Liverpool, Newcastle, Weymouth ve Bournemouth’ta gösteriler yapıldı. Londra’da 107 ve Bristol’de 7 kişi gözaltına alındı.

‘SUSMAYACAĞIZ’

Tasarıya karşı Hyde Park’ta toplanan değişik gruplara mensup binlerce gösterici, Parlamento Meydanı’na yürüdü. “Polise daha fazla yetkiye hayır”, “Hakkımızı koruyun”, “Susmayacağız” yazılı döviz ve pankartlar taşıyan göstericiler, tasarının geri çekilmesini istedi.

Çıkan arbedede polise bazı eylemciler gözaltına alındı. Müdahalenin ardından yaklaşık 300 gösterici, Trafalgar Meydanı’na yürüyerek yolu trafiğe kapattı. Eylemcilere bir kez daha müdahale eden polis, onlarca kişiyi gözaltına aldı.

10 POLİS YARALANDI

Polis kordonunu aşanlar ise yürüyüşlerine devam ederken, bazı eylemcilerin çöp kutularını yollara atarak araçların geçişini engellediği görüldü. Polisin bir kez daha müdahalesiyle karşılaşan göstericilerin büyük çoğunluğu ara sokaklara girerek kaçtı. Açıklamada, 10 polisin de hafif şekilde yaralandığı duyuruldu.

İLGİLİ HABERLER