Caria Holidays

Koronavirüs vücuda girdiğinde uyarı veren mikroçip

 Koronavirüs vücuda girdiğinde uyarı veren mikroçip

Amerika Birleşik Devletleri, Savunma Bakanlığı Pentagon’da görev yapan bilimadamları Covid-19’u önceden tespit eden bir mikroçip geliştirdi.

Savunma Ar-ge Projeleri Dairesi DARPA’nın geliştirdiği ve deri altına yerleştirilen mikroçip, insan vücuduna koronavirüs nüfuz ettiğinde semptomlar göstermeden önce uyarı veriyor.

COVID-19 VÜCUDA GİRDİĞİNDE HABER VERECEK

Amerikan CBS’te yer alan’60 Dakika’ programında konu edilen mikroçiple ilgili olarak, DARPA Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Matt Hepburn; “Mikroçip otomobillerdeki motor kontrol sistemine benziyor, bir çeşit sensör. Derinizin altına yerleştiren çip, vücudunuzda kimyasal reaksiyonlar ortaya çıktığında size haber veriyor. Mikroçipin sinyalini aldığınızda yarın semptomların ortaya çıkacağını bileceksiniz. Çip, sosyal medyadaki komplo teorilerinin aksine her hareketinizi izlemeyecek” diye konuştu.

DARPA’nın mikroçip projesine Theodore Roosevelt uçak gemisinin personelinin neredeyse tamamına yakınında koronavirüs saptanmasından sonra başladığı öğrenildi.

KORONAVİRÜS AŞISI DA PENTAGON SAYESİNDE GELİŞTİRİLDİ

Öte yandan; Koronavirüse karşı koymak için kullanılan birçok yeniliğin, bir zamanlar askerleri bulaşıcı hastalıklardan ve biyolojik silahlardan korumak için Pentagon tarafından finanse edilen projeler olduğunu ifade edildi. Rekor sürede geliştirilen hayat kurtaran koronavirüs aşısının bile geliştirilmesinin bu programlar sayesinde olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERLER