Caria Holidays

Kostüm Giyebileceğiniz Harika Bir İngiltere Festivali

 Kostüm Giyebileceğiniz Harika Bir İngiltere Festivali

Festivaller dünyanın her yerinde farklı konseptlerde karşımıza çıkıyor. Müzik, sanat ve eğlenceye dair her şeyi bize tek potada sunan festivallerin elbette bir de geleneksel olanları var. Dünyanın hemen her ülkesinde düzenlenen bu geleneksel festivallerin, özellikle kostümlü versiyonları epey ilgi çekici olabiliyor. Londra Aktüel bugün sizlere, kostüm giyerek katılabileceğiniz, İngiltere’de düzenlenen renkli bir festivalden bahsedecek…

Dickensian Christmas Festival

Dickensian Christmas Festival, İngiltere’nin genelinde kutlanan geleneksel bir şölen olarak biliniyor. Her yıl Aralık ayının ilk haftasında gerçekleştirilen bu festivalde amaç; çocukluğunu ve ölmeden önceki son 5 yılını bu kasabada geçiren ünlü roman yazarı Charles Dickens’ı anmak. Bu amaçla hayat bulan Dickensian festivali, 1988 yılından beri her yıl düzenli olarak kutlanıyor.

Festival temasına uygun olarak herkes, Victoria döneminden kıyafetler giyiyor. Kıyafetlerin özellikle bu döneme ait olmasındaki asıl sebep ise; festival boyunca Charles Dickens’ın romanlarındaki karakterlere dönüşmek.  Böylece festival boyunca tüm insanlar en sevdiğiniz Charles Dickens romanlarının karakterleri olarak karşınıza çıkıyor! 

İngiltere’de düzenlenen Dickensian Christmas Festivali; hem harika Victoria dönemi kostümlerini giyebileceğiniz hem de en sevilen yazarlardan biri olan Charles Dickens’ın romanlarının içindeymiş gibi hissedebileceğiniz çok hoş bir festival… Dünyanın her yerinden Dickens okurlarının bu festivalde buluştuğunu da görebilirsiniz. Hem turist olarak gelenler hem de İngiltere’de yaşayan yabancılar için keyifli bir deneyim olanağı sunan Dickens festivali, 2020’de 5-6 Aralık’ta pandemi sebebi ile maalesef gerçekleştirilemedi. Fakat 2021 Aralık ayının ilk haftasında kutlanma ihtimali olabilir. 

Dickensian Christmas Festivali’ne ait şu renkli videoya mutlaka göz gezdirin…

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *