Caria Holidays

Kral 3. Charles için Parlamento’da yatak hazırlanıyor

 Kral 3. Charles için Parlamento’da yatak hazırlanıyor

İngiltere Kralı III. Charles, taç giyme töreninden önce dinlenmek için parlamentoda kendisi için hazırlanan yatak odasında dinlenebilir.

The Mail gazetesinden aktardığı habere göre, 6 Mayıs’ta yapılması planlanan törenden önce, Kral 3. Charles’a Westminster binasındaki en görkemli yerden Kral’a yakışır bir teklif edileceğini açıkladı.

Taç giyme töreninden önceki gece Westminster Abbey yakınlarındaki Westminster Binasında geceleyen Kral Fatih William’a kadar uzanan geleneği yeniden canlandırmak için Parlamento Başkanı’nın konutunun içine “devlet yatağı” yerleştirildi.

Yatak, 1979’da sahipleri Ron ve Wendy Martin’in 20 yıl boyunca ulusal hazinede yattıklarını ve oğulları Benedict’in içinde doğduğunu söylediklerinde bulundu.

“Devlet yatağı” olarak bilinen yatağın tasarımı Augustus Pugin’e ait olup, ceviz ağacından yapılmış ve 1859 yılında John Braund tarafından imal edilmişti. Yatağın yüksekliği 4 fit boyu 7 fit ve genişliği 6 fit. Yatağın, altın kakmalı ve kraliyet amblemi ile süslenmiş büyük bir gölgeliği de var.

İLGİLİ HABERLER