• 20/05/2024

Kraliçe Prens Philip’in Cenazesinde Yalnız Oturacak

 Kraliçe Prens Philip’in Cenazesinde Yalnız Oturacak

Prens Philip’in cenaze töreni 17 Nisan günü yapılacak olan törenle gerçekleştirilecek. Bu cenaze törenin detayları incelikle planlanırken, cenaze için gündeme gelen bazı ayrıntıları size hali hazırda aktarmıştık. Şimdi ise cenaze günü uygulanacak olan diğer güncel bilgilerden bahsedeceğiz.

Kraliçe’nin Kararı ile William ve Harry Ayrı Yürüyecek

Kraliyet ailesindeki spekülasyon yaratan gerilimin cenazeye yansımaması adına kraliçeden bir emir geldi. Kraliçe cenaze törenine katılacak olan William ve Harry’nin tabutun arkasında iki ayrı tarafta kalacak şekilde yürümelerine karar verdi. Bu sırada tabutun arka kısmında, Harry ve William’ın arasında kuzenleri yürüyor olacak. Cenaze törenine toplamda 33 kişinin katılması planlandı ve törende kimsenin askeri kıyafet giymemesi yönünde karar alındı. 

Covid-19 Tedbirleri Sebebi ile Kraliçe Yalnız Oturacak

33 kişinin katılacağı ve Covid-19 tedbirlerine uyarak gerçekleştirilecek olan Prens Philip’in cenaze töreninde, oturma planı da netleşmeye başladı. Oturma planında sosyal mesafenin kesinlikle gözetileceği vurgusunda bulunuldu. Bu oturma düzeni içerisinde elbette kraliçenin tedbir sebebi ile en önde tek başına oturmasının daha güvenli olacağına karar verildi. Cenaze töreninin gerçekleşeceği kiliseye girerken herkes maskesini takacak ve oturma planında belirtilen yerlere sırayla oturarak töreni gerçekleştirecekler.

İLGİLİ HABERLER