Kritik durumdaki bebek, yaşam desteği kapatıldıktan sonra öldü

 Kritik durumdaki bebek, yaşam desteği kapatıldıktan sonra öldü

Kritik durumdaki bebek, yaşam desteği kapatıldıktan sonra öldü

İngiltere’de hukuki bir mücadelenin ortasında kalan kritik durumdaki bir bebek, yaşam desteğinin kesilmesinin ardından hayatını kaybetti.

Nottingham’daki Queen’s Tıp Merkezi’nin (QMC) personeli, mitokondriyal hastalığı olan Indi Gregory için daha fazlasını yapamayacaklarını söyledi.

Babası Dean Gregory, sekiz aylık bebeğin, bakımevine götürüldükten sonra Pazartesi günü saat 01:45’te öldüğünü söyledi.

Indi, Cuma günü Temyiz Mahkemesi hakimlerinin yaşam desteğinin evinden kaldırılamayacağı yönünde verdiği kararın ardından bir bakımevine transfer edilmişti.

Indi’ye Nottingham Queen’s Tıp Merkezi’nde bakılıyordu Aileye destek veren Christian Concern, Indi’nin Cumartesi günü güvenlik eşliğinde ambulansla bir bakımevine nakledildiğini anladıklarını söyledi.

Yolculuk boyunca rahatladığını ve uyuduğunu söylediler. Bakımevindeki yaşam desteği kaldırıldı ve kendisine invaziv ventilasyon sağlandı.

Hukuk savaşı

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Indi’nin İlkestonlu ebeveynleri, kızlarının ömrünü uzatmak amacıyla bir dizi yasal girişimde bulundu.

Indi’nin vücuttaki hücrelerin enerji üretmesini engelleyen mitokondriyal hastalığı vardı ve NHS bu durumun tedavi edilemez olduğunu söyledi.

Christian Concern ile bağlantılı bir kuruluş olan Christian Hukuk Merkezi tarafından desteklenen aile, Yüksek Mahkeme, Temyiz Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi hakimlerini, bakım görmeye devam etmesi gerektiğine ikna etmeye çalıştı.

Uzmanlar onun ölmek üzere olduğunu ve gördüğü tedavinin acıya neden olduğunu ve faydasız olduğunu söyledi ancak ailesi aynı fikirde değildi.

Çift ayrıca Indi’yi Roma’daki bir hastaneye nakletme teklifinde de başarısız oldu.

İLGİLİ HABERLER