“Lebaleb” Kelimesi Artık Tescilli Bir Marka!

 “Lebaleb” Kelimesi Artık Tescilli Bir Marka!

Ak Parti Kongresi’nde dile getirilen ‘salon lebaleb dolu’ ifadesindeki “lebaleb” tescilli bir markaya dönüştü. Nasıl mı? Geçtiğimiz aylarda sıkça duyduğumuz ve anlamını merak ettiğimiz bu kelime esasen Farsça kökenli bir kelime olup, “tıklım tıklım” ya da “ağzına kadar dolu” anlamına geliyor. 

AK Parti Rize Kongresi’nde kullanılan bu kelimenin sıkça aratılması ise bir takım girişimcileri harekete geçirdi. Bildiğiniz üzere dijital ortamda artık her kelimenin bir değeri var. Aratılma hacmi ile kelimenin değeri doğru orantılı ilerliyor ve çokça aratılan kelimeler yüksek değere sahip oluyorlar. İstanbul’daki kolektif bir dijital ekibin ilgisini çeken ve son dönemlerde sıkça aratılan “lebaleb” kelimesi böylelikle, Türk Patent Enstitüsü (TPE)’ne yapılan başvuru ile ticari marka olarak tescil ediliyor.

Dünyayı dolaşan gezgin bir çiftin bir araya gelerek İstanbul’da hayata geçirdiği bu dijital ekip Planet Bangers olarak biliniyor ve Planet Bangers dünyanın ilk freelance start-up projesinin de öncüsü… Ekip sadece “lebaleb” kelimesi markalaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda lebaleb.com alan adı haklarını da satın alarak dijital ortamda sağlam bir arsayı ele geçirmiş oluyorlar. Bu domain ile ilgili bir projeleri var mı, yoksa bu alan adından yüksek değer elde etmek için mi bu projeye giriştiler, bilemiyoruz. Fakat hızla değişen ve gelişen dijital dünya algıları içerisinde akıllı adımlar atabilen girişimcilerin bu alanda büyük bir kazanç ve kar sağlayabilecekleri kesin. 

Bakalım önümüzdeki dönemlerde her yıl satışa çıkan yüzbinlerce domain yani alan adı arasında “lebaleb” gözümüze ilişecek mi, değeri ne olacak? Bekleyip, göreceğiz. 

İLGİLİ HABERLER