Liverpool’da bir kişinin öldüğü patlamaya ilişkin 3 gözaltı

 Liverpool’da bir kişinin öldüğü patlamaya ilişkin 3 gözaltı

İngiltere’nin Liverpool kentinde yer alan bir hastanenin yakınındaki otomobilde meydana gelen patlamayla ilgili 3 kişi Terörle Mücadele Yasası kapsamında gözaltına alındı.

Liverpool Women’s Hospital yakınlarında bulunan bir otomobilde yerel saat ile 11.00’de patlama meydana gelmiş, patlamada 1 kişi hayatını kaybetmiş, 1 kişi de yaralanmıştı. Polis, söz konusu otomobilin patlamadan kısa süre önce hastaneye yanaşan özel bir taksi olduğunu açıklamış, terörle mücadele ekiplerinin olayla ilgili soruşturma yürüttüğünü aktarmıştı.

EN BÜYÜĞÜ 29 YAŞINDA

Yetkililer, olayla bağlantılı olduğu düşünülen 29, 26 ve 21 yaşlarındaki 3 erkeğin Terörle Mücadele Yasası kapsamında gözaltına alındığını bildirdi.

ÖLEN KİŞİNİN KİMLİĞİ ARAŞTIRILIYOR

Patlamada hayatını kaybeden kişinin ise henüz kimliğinin tespit edilemediği açıklayan yetkililer, patlamanın nedeni konusunda açık fikirli olduklarını ve soruşturmanın hızla devam ettiğini aktardı.Liverpool Women’s Hospital ise hastaneye olan ziyaret erişiminin “bir sonraki duyuruya kadar” kısıtlandığını ve hastaların “mümkünse” diğer hastaneleri tercih etmesi çağrısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER