• 01/03/2024

Londra Yunus Emre Enstitüsü’nde Türkçe öğrencileri için sertifika töreni düzenlendi

 Londra Yunus Emre Enstitüsü’nde Türkçe öğrencileri için sertifika töreni düzenlendi

Londra Yunus Emre Enstitüsü derslerin çevrim içi ortama taşınmasından bu yana ilk Türkçe sertifika törenini düzenledi.

Eğitim döneminin sona ermesiyle Londra Yunus Emre Enstitüsü 24 Haziran 2022 Cuma günü COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle derslerin çevrim içi ortama taşınmasından bu yana ilk kez düzenlenen Türkçe Sertifika Töreninine ev sahipliği yaptı ve Türkçe öğrencilerinin sıkı çalışmalarını ve başarılarının da kutlandığı dolu dolu bir etkinliğe imza attı. Londra Yunus Emre Enstitüsü’nün Fitzrovia’daki binasında düzenlenen etkinlik akşamında sertifika töreninin yanı sıra, seçkin konukların konuşmaları, Türkçe öğrencileri tarafından hazırlanan performans gösterileri yer aldı ve bu dolu dolu etkinliğe lezzetli Türk yemekleri eşlik etti.

Akşama renk katan bir başka ayrıntı ise dünyanın dört bir yanında faaliyet göstermekte olan Yunus Emre Enstitüsü Türkçe öğrencilerinin, yaşadıkları şehirleri Türkçe olarak tanıttığı program “Şehrime Hoş Geldiniz’’ adlı programın Londra bölümü için gelen TRT ekibinin gece boyunca yaptıkları çekimler oldu.

Londra Yunus Emre Enstitüsü 2010 yılında kapılarını açmasından bu yana Türkiye ile Birleşik Krallık arasında dostluğun güçlendirilmesi adına ismiyle de müsemma olduğu 13. yüzyılda yaşamış büyük tasavvuf şairi Yunus Emre’nin insanlık ve barış öğretileri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Açılışından bu yana Enstitü’nün en önemli çalışmaları arasında şimdiye kadar toplamda 2000’i aşan ve halen de artmakta olan öğrenci sayısı ile Türkçe kurslarıdır. Pandemi kısıtlamaları ile birlikte Enstitü derslerini çevrim içi platforma taşıyarak Birleşik Krallık’dan ve dünyanın dört bir yanından Türkçe öğrenmek isteyenler için erişilebilir kılmıştır.  

İLGİLİ HABERLER