Caria Holidays

Londra Yunus Emre Enstitüsü’nden Türkçe Öğrencilerine Türk Kültür Gecesi

 Londra Yunus Emre Enstitüsü’nden Türkçe Öğrencilerine Türk Kültür Gecesi

Londra Yunus Emre Enstitüsü 26 Mayıs 2023 Cuma akşamı 2022-2023 Bahar Dönemi Türkçe kursu öğrencileri için Türk Kültür Gecesi  düzenleyerek, müzik, dans, oyun ve ödüllerle dolu büyüleyici bir akşama ev sahipliği yaptı. Türkçe kurslarına kayıtlı öğrencilerinin özveri ve başarılarını kutlamayı amaçlayan Yunus Emre Enstitüsü, aynı zamanda onlara Londra’nın tam ortasında Türkiye’den bir tat sundu. Etkinlik Londra Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Karakuş ve Türkçe Eğitim Koordinatörü Dr. Hadra Kübra ERKINAY TAMTAMIŞ’ın öğrenciler, öğretmenler ve çalışanlara teşekkürlerini sunması ve özveri ve gayretlerini takdir etmeleriyle başladı.

Türkçe kursu öğrencilerinin Türk kültürüne olan tutkularını ve yeteneklerini sergilediği gecede, öğrenciler, Yunus Emre’nin “Bana Seni Gerek Seni” şiirininin okunduğu, Gençlik Marşı’ndan, tekerlemelere, deneme yazılarından, kelime oyunlarına, Türkçe ninnilerden, gitar çalınıp, Gençlik Marşı’nın söylenmesine öğrencilerin birçok farklı şekilde Türkçe dil becerilerini pratik etme fırsatı bulduğu gece,Türk mutfağından zengin çeşitlerin olduğu ikram ve tüm öğrenciler ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından gece Türk halk oyunları oynanması ile sonlandı.  

Türk Kültür Gecesi, dönem sonunda öğrencilerin Türkçe bilgi ve becerilerini sergilemeleri, Türkçe kursu sınav öncesi moral ve motivasyon kazanmaları, sosyalleşmeleri, Türk kültürünü yakından tanımaları için gerçekleştirilmektedir.

Londra Yunus Emre Enstitüsü’nün düzenlediği gelecek etkinlikler hakkında daha fazla bilgi almak için web sayfasını ziyaret edebilirsiniz: https://yeelondon.org.uk/, ya da sosyal medya hesaplarını @yeelondra olarak Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube’da takip edebilirsiniz. 

İLGİLİ HABERLER