Londra’da binlerce kişi Filistin’e destek için toplandı

 Londra’da binlerce kişi Filistin’e destek için toplandı

Londra’da binlerce kişi Filistin’e destek için toplandı

Filistin Dayanışma Kampanyası, El-Aksa’nın Dostları Platformu, Britanya Filistin Forumu, Britanya Müslümanlar Birliği ve Savaşı Durdur Koalisyonu’nun çağrısıyla binlerce kişi İsrail’in Londra Büyükelçiliği önünde toplandı.

Gazze ve Filistin’le dayanışma göstermek isteyen göstericiler, “Adalet, eylem, boykot, yaptırım istiyoruz”, “Ürdün Nehri’nden Akdeniz’e Filistin özgür olacak” ve “Özgür Filistin” sloganları attı.

El-Aksa’nın Dostları Platformu Başkanı İsmail Patel, göstericilere yaptığı konuşmada, Filistin’deki 75 yıllık işgalde 7 milyon Filistinlinin mülteci konumuna düştüğünü, Gazze’de ise 16 yıllık abluka nedeniyle insanlığın İsrail tarafından ayaklar altına alındığını söyledi.

Patel, “İsrail şimdi de Gazze’deki Filistinlilerin suyunu, gıdasını ve elektriğini kesecek. Bu İsrail, İngiltere hükümeti tarafından destekleniyor. Bu hükümeti tarih unutmayacak.” diye konuştu.

Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı saldırılar nedeniyle ölenlerin sorumlusunun ayrımcı politikaları olan İsrail olduğunu kaydeden Patel, uluslararası kamuoyunun İsrail’e bu politikalarını sona erdirecek baskıyı yapması gerektiğini dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER