• 20/05/2024

Londra’da Bir Gün: En Değişik Öneriler

 Londra’da Bir Gün: En Değişik Öneriler

İngiltere’yi ziyaret etmek isteyenler ya da halihazırda İngiltere’de ikamet edenler… Londra’da gezilecek ve görülecek çok yer, yapılacak pek çok aktivite ve katılabileceğiniz pek çok etkinlik var. Peki ya Londra Aktüel sizlere Londra’nın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz en değişik öneriler de bulunsa? İşte Londra’da bir gün boyunca gezip tozabileceğiniz ve tüm günü dolu dolu keyifle geçirebileceğiniz o öneriler…

Güne En Güzel Kahvaltı ile Başlayalım…

Londra’daki şıkır şıkır ve konsept mekanları say say bitmez ama hem ekonomik hem de lezzetli bir mekanda, güzel bir kahvaltı ile güne başlamak isterseniz size şu mekanları önerebiliriz…

Friends of Ours: Pitfield Street 61 numarada yer alan bu mekan brunch menüsünde tonlarca güzellik barındırıyor. Kahvaltı için ortalama fiyatlar 8-10 pound civarında. Menüsünde harika ürünlerin yer aldığı Friends of Ours, güne keyifli giriş yapabileceğiniz hoş bir seçenek!

Dishoom: Kahvaltıda Hint mutfağından esintiler denemek isteyenler için önerimiz elbette Dishoom. Klasik Türk ve Avrupa kahvaltısından sıkılanlar için sıra dışı bir seçenek olan bu mekanda ortalama fiyatlar 5-12 pound arasında seyrediyor. Geçen yüzyıl başında İran’dan gelen Zerdüştlerin açtığı ‘Bombay Kafe’ler Shoreditch, Kings Cross, Carnaby Street ve Covent Garden’da bulunuyor. 

Kahvaltı Sonrası Alışveriş Düşünenler Buraya…

Hoş ve değişik bir kahvaltının ardından enerjimizi toplamışken buyrun alışverişe… Bu noktada size sunabileceğimiz en güzel seçenek; Doğu Londra’da ikinci el kıyafet satan Beyond Retro! Her şey çok iyi durumda ve ucuz. Adresi Stoke Newington Road 92-100, Dalston. Civarda başka vintage butikler de var ama burası en genişi ve en ekonomik fiyatlara envai çeşit kıyafeti bulabileceğiniz depo gibi bir yer.

Alışveriş Sonrası Bir Sinema Yapsak Mı?

Londra ve sinema denildiğinde akla ilk gelen seçenek elbette; Leicester Square’de yer alan Prince Charles Sineması! Bu sinemada dünya sinemasından az bilinen kült filmleri izleyebilirsiniz. Plastik bardakta bira, şarap ve viski alıp film izlerken içebiliyorsunuz. Sinemanın yıllık üyeliği ise sadece 10 pound.

İngiltere’de 5 Çayı Kaçmaz!

İngiltere’ye gelmişken 5 çayını kaçırırsanız hiç hoş olmaz. Bu klaik 5 çayı adetini tam da ana vatanında yerine getirmek isteyenler için önerimiz; Hotel Cafe Royal’daki Oscar Wilde Bar! Bu bar abartılı XVI. Louis dekoruyla sizi başka bir dünyaya ışınlıyor. Aslı 1865’te açılan bara gelmiş olan ünlüler arasında Elizabeth Taylor, Mick Jagger, David Bowie, karikatürist Aubrey Beardsley ve Amerikalı ressam James Abbott McNeill Whistler var. Şampanyalı afternoon tea menü fiyatları 50-70 pound arasında… Otelin adresi 68 Regent Street Piccadilly.

Şimdi Akşam Yemeğine Geçelim…

Kensington’da yer alan ve sanki formula 1 pit-stop’u şeklinde tasarlanmış Michelin binasının girişinde bulunan Bibendum mutlaka denenmesi gereken yerlerden biri. Tabii eğer deniz ürünlerini seviyorsanız! Burada; istiridye barı ve yoldan geçenlerin ürünlere bakacağı ve satın alabileceği kabuklu deniz ürünleri tezgahı ile bir restoran bulunuyor. Dilediğiniz konseptte deniz ürünü ile kendinizi şımartabilir ve Londra’da bir günü keyifli şekilde kapatabilirsiniz. Bibendum’daki ortalama fiyatlar ise; 25-75 pound arasında değişiyor.

Londra Aktüel bu haz dolu şehirde unutulmaz bir gün geçirmeniz için size en değişik ve özgün önerilerde bulundu. Dileriz Londra maceranız keyifli geçer ve önerilerimizden memnun kalırsınız. Londra ile ilgili daha fazla içerik için lütfen bizi takipte kalın! 

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir