• 20/05/2024

Londra’da, Gazze için 8. kez ulusal yürüyüş gerçekleştirildi

 Londra’da, Gazze için 8. kez ulusal yürüyüş gerçekleştirildi

Londra’da, Gazze için 8. kez ulusal yürüyüş gerçekleştirildi

Londra’da, on binlerce kişi Gazze’de ateşkes çağrısıyla 8. kez ulusal yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe katılan göstericiler, Gazze’de acil ateşkes talebinde bulundu ve İngiliz hükümetini, İsrail’in Gazze’deki suçlara ortak olmakla itham etti.

Londra`daki İngiliz yayın kuruluşu BBC önünde toplanıp Başbakanlık ile bazı bakanlıkların bulunduğu Whitehall Caddesi`ne yürüyen göstericiler, İngiliz hükümetini, “İsrail`in Gazze`deki suçlarına ortak olmakla” itham etti ve hükümeti bu ortaklığa son vermeye çağırdı.

Ellerinde, “Özgür Filistin”, “Gazze`yi bombalamaya son verin”, “Şimdi ateşkes” yazılı pankartlar taşıyan Filistin yanlısı göstericiler, İsrail`in saldırıları altındaki Gazze`de, “soykırımın durdurulması” talebinde bulundu.

Yürüyüşü organize eden Filistin Dayanışma Kampanyasından (PSC) yapılan açıklamada da İngiliz hükümetinin Uluslararası Adalet Divanının (UAD) kararına verdiği yanıtın “kesinlikle utanç verici” olduğu belirtilerek söz konusu yanıtın, mahkemenin kararının önemini ve aciliyetini küçümsemeye çalıştığı kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER