Londra’daki feci kazada Türk güzellik uzmanı yaşamını yitirdi

 Londra’daki feci kazada Türk güzellik uzmanı yaşamını yitirdi

İngiltere, hafta başında başkent Londra’da meydana gelen bir otomobil kazasını konuşuyor…

Pazartesi günü 4X4 tipi lüks bir araç aşırı hızdan dolayı kaza yapmıştı. Aracın kontrolünü kaybeden 24 yaşındaki sürücü Rida Al Mousawi kaza sonrasında hastaneye kaldırıldı. Aracın sahibi de olan Al Mousawi’nin durumunun ağır olduğu kaydedildi.

İngiliz Daily Mail gazetesi, araçta bulunan yolculardan birinin Yağmur Özden isimli bir kadın olduğunu yazdı. 33 yaşındaki kadının olay yerinde yaşamını yitirdiği açıklandı.

Bir çocuk annesi Özden’in arkadaşı Zamarod Arif’in de kolunun ve bacağının kırıldığı duyuruldu.

Aracın şehir içindeki hızının 160 kilometreye ulaştığını açıklayan yetkililer olayla ilgili soruşturma başlatıldığını da belirtti. Aşırı hızla giden aracın kontrolünü kaybeden Al Mousawi’nin kullandığı otomobil, batı Londra’daki Park Royal tren istasyonuna girmiş ve raylara düşmüştü.

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın ve incelemelerin devam ettiğini açıkladı.

Özden’in ailesi, “Yağmur harika ve çok destekleyici bir anneydi. Kızıyla harika bir bağı vardı. Yağmur her zaman aşırı hızdan ve otomobillerden korkardı. Korktuğu için akşam saatlerinde otomobil kullanmazdı” açıklamasını yaptı. Özden’in bir güzellik uzmanı olduğu ve takma kirpikler konusunda uzman olduğu öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER