• 19/05/2024

Londra’daki koronavirüs vakalarında ‘dramatik düşüş’

 Londra’daki koronavirüs vakalarında ‘dramatik düşüş’

İngiltere’de salgını izleyen bilim adamları, Ocak ayından bu yana İngiltere’de koronavirüs enfeksiyonlarının seviyelerinde “güçlü bir düşüş” olduğunu açıkladı.

Imperial College London’ın React araştırması, Londra’da% 80 düşüşle, kısıtlama başladığından bu yana İngiltere genelinde enfeksiyonların üçte iki oranında düştüğünü tespit etti. 4 – 13 Şubat arasında her 200 testin birinin pozitif olduğu açıklanırken, virüs seviyeleri eskiye oranla düşmesine rağmen yine de yüksek seviyede denildi. Bunlar, rastgele seçilmiş kişilere yapılan 85.000’den fazla sürüntü testine dayanan bulgular olsa da, sosyal mesafenin ve kısıtlamaların bir etkisi olduğu belirtildi.

‘CESARET VERİCİ’

Imperial’daki programın yöneticisi Prof Paul Elliott, enfeksiyon oranlarındaki düşüşün “gerçekten cesaret verici” olduğunu söyledi.

Imperial College London ekibine göre, İngilterede’ki insanların Ocak’ta% 1,57’si pozitifken, Şubat ayının başından ortasına kadar, insanların % 0,51’i pozitif çıktı. Londra’da vakaların oranı altı hafta içinde % 2.83’ten % 0.54’e düştü.

Londra’daki vakalar dramatik şekilde düştü

Çalışmayı yazıya döken Prof Steven Riley, Londra’daki vakalardaki düşüşü “dramatik” olarak nitelendirdi ve “Ocak ayından bu yana güçlü bir düşüş eğilimi olduğunu – pek çok kişinin umduğundan daha iyi” olduğunu söyledi, bu da her 15 günde bir enfeksiyonların yarıya inmesine eşdeğer.

İLGİLİ HABERLER