• 20/05/2024

Londra’ya giden uçağa bomba ihbarı: Yolcular tahliye edildi

 Londra’ya giden uçağa bomba ihbarı: Yolcular tahliye edildi

Londra’ya giden uçağa bomba ihbarı: Yolcular tahliye edildi

Bermuda’dan Londra’ya giden British Airways uçağı, bomba ihbarı nedeniyle acil bir durumla karşı karşıya kaldı. Uçaktaki yolcular hızla tahliye edildi.

Bermuda’dan Londra’ya gitmek üzere olan yolcular, adanın tek uluslararası havaalanında iptal edilen uçuşun ardından beklemeye başladı. Ancak polis ve havaalanı yetkilileri, durumun kontrol altında olduğunu ve uçuşun aynı akşam gerçekleşeceğini bildirdi.

Acil Durum Protokolleri Başlatıldı

Havaalanı yetkilileri, 5 Mayıs 2024 Pazar günü, LF Wade Uluslararası Havaalanı’na bomba tehdidiyle ilgili alınan bilgilerin ardından acil durum protokollerinin devreye sokulduğunu açıkladı. Güvenlik önlemleri hızla uygulandı ve soruşturma başlatıldı.

Yolcular Güvende

Bermuda’nın başkenti Hamilton’un kuzeydoğusundaki havaalanı yakınlarında yapılan güvenlik taramaları sonucunda trafiğe kapatılan alanlar, polisin binayı ve çevresini kontrol etmesi için tahliye edildi. Ancak, havaalanı güvenli ilan edildikten sonra normal yaşam ve hava trafiği yeniden başladı. Yolcuların güvenliği sağlandı ve normal uçuş akışı devam etti.

İLGİLİ HABERLER