bellonareklam1

Lunaparkı ele geçiren Taliban’ın görüntüleri şaşkına çevirdi

 Lunaparkı ele geçiren Taliban’ın görüntüleri şaşkına çevirdi
iinternational supermarket

20 yılı aşkın bir süredir ABD ve Batı askerleri tarafından baskılanan Taliban, yabancı güçlerin ülkeden ayrılma süreciyle birlikte etkisini artırarak ülke yönetimini önceki gün ele geçidi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı ele geçirdikten sonra “kimseye zarar vermeyeceğiz” açıklaması yapan Taliban’ın ele geçirdiği noktalardan biri de lunaparktı.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda Kabil’deki bir lunaparka giren Taliban askerleri, park içerisindeki eğlenceli oyuncakları kullandı. Ellerinde silah olan Taliban mensupları çarpışan otomobillere bindi. Bu görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Reuters’ın kıdemli muhabiri Hamid Shalizi’nin paylaştığı videolarda Taliban mensupları çarpışan araçlara binerken Fransız medya kuruluşu Mediavenir’deki videoda ise atlıkarıncaya binerken görülüyor.

Twitter’da paylaşılan bir diğer videoda ise Taliban askerlerinin trambolin üzerinde sıçradığı görülüyor. ABD merkezli Business Insider isimli medya kuruluşunun paylaştığı bir diğer videoda ise Taliban askerleri cumhurbaşkanlığı sarayının spor salonunda egzersiz yaparken görülüyor.

İLGİLİ HABERLER