Caria Holidays

Manchester Polisi tecavüze uğrayan kadına 8 bin sterlin tazminat ödedi

 Manchester Polisi tecavüze uğrayan kadına 8 bin sterlin tazminat ödedi

İçkisine ilaç karıştırılıp tecavüze uğradığını söylemesine rağmen polisin “hiçbir şey olmayacağını” söylediği bir kadın, 8 bin sterlin tazminat kazandı.

29 yaşındaki kadın; BBC ‘ye verdiği demeçte; Temmuz 2019’da Wigan’da başına gelen olayı Greater Manchester Polisi’ne (GMP) bildirdiğinde gördüğü muamelenin “korkunç” olduğunu söyledi. Memurların ifade almadığını veya adli testler ayarlamadığını söyledi.

İsminin açıklanmaması için adı verilmeyen kadın, memurlara, sabah 05:00’te bilmediği bir evde çıplak ve ağrı hissederek uyandıktan sonra tecavüze uğradığından korktuğunu söyledi.

Genç kadın, BBC Radio Manchester’a verdiği demeçte, “Ertesi sabah çok garip bir duyguydu, neredeyse beden dışı bir deneyimdi. Bir şeylerin doğru olmadığını biliyordum. Farklı bir evde uyandım ve şiddet gördüm. Çok korkmuştum.” diye konuştu.

GMP, davanın ele alınmasına ilişkin bir incelemenin, bir ceza soruşturması sonuçlanana kadar beklemede olduğunu söyledi.

Perşembe günü HM Constabulary Müfettişliği tarafından hazırlanan bir raporda, özel önlemler altındaki GMP’nin hala beklenen standartların gerisinde kaldığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER