Matematik ve İngilizce’de geri kalan öğrencilere destek verilecek

 Matematik ve İngilizce’de geri kalan öğrencilere destek verilecek

İngiltere’de hükümet tarafından okullardaki Matematik ve İngilizce standartlarını yükseltmeye yönelik yeni hedeflerin belirleneceği belirtildi.

2030 yılına kadar bakanlar, ilkokuldan ayrılan çocukların %90’ının okuma, yazma ve matematikte beklenen standartlara ulaşmasını istiyor. 2019 yılında bu rakam %65 idi.

GCSE düzeyinde, hükümet tüm notların ulusal ortalamasının 4,5’ten 5’e yükselmesini istiyor.

Sendikalar ve hayır kurumları, planların en yoksul öğrencilere yardım etmekte başarısız olabileceğini belirtirken; yeni hedeflerin İngiltere’nin tamamı için geçerli olacağı ve Pazartesi günü güncellenmiş mevzuat planlarında tam olarak yer alacağı bildirildi.

Hedefin, Özel Eğitim İhtiyacı veya Özürlülüğü (SEND) olarak tanımlanan öğrencileri içerecek.

İngiltere Eğitim Bakanı Nadhim Zahawi, BBC’ye Matematik veya İngilizcede geride kalan herhangi bir öğrencinin yardım alacağını söyleyerek; “Temelleri doğru atmadıkça, ortaokul çok daha zorlaşıyor. Bu, çocuklara daha fazla baskı yapmakla ilgili değil. Daha fazla destekle ilgili. Bir çocuk geride kalırsa, öğretmen o çocuğu destekleyecek ve onlara tam olarak hangi desteği koyduklarını açıklamak için ebeveynlerle iletişime geçecektir.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER