Merakla beklenen kısıtlama 1 ay erken kaldırılacak

 Merakla beklenen kısıtlama 1 ay erken kaldırılacak

İngiltere’de yakınlarını ve sevdiklerini kaybedenler, yeni planlamaya göre 17 Mayıs’tan itibaren cenazelerde sevdiklerinin yasını tutarken artık yalnız kalmayacaklar. Cenaze kısıtlamaları planlanandan daha erken kaldırılıyor.

BBC’nin bildirdiğine göre; hükümet, kısıtlamaları hafifletmede bir sonraki adımın parçası olarak, cenazelerdeki 30 kişilik yasal sınırı planlanandan bir ay önce kaldırmaya hazırlanıyor. Bu hazırlık, cenaze nedeniyle toplanılan alanda sosyal mesafe bir şekilde korunabildiği sürece kişi sınırlamasının kaldırılması anlamına geliyor.

DÜĞÜNLERE HAZİRAN’DAN İTİBAREN SINIRSIZ KATILIMCI

Şu andaki düzenlemelere göre en fazla 15 kişinin kalabildiği düğünlere ise 17 Mayıs’tan itibaren 30 kişi katılabilecek. Haziran ayından itibaren ise katılımcı sayısı sınırsız olabilecek.

ZOR GÜNLER GERİDE KALIYOR

Pandemi sırasında, çoğu insan yakınlarının cenazelerini sadece canlı yayınlar üzerinden evlerinden izlemek zorunda kalmış bu durum psikolojik ve duygusal olarak zor durumda bırakmıştı. Sınırlı sayıda katılımcı ise birbirlerine yakınlık gösteremeden cenazede yer alabilmişlerdi.

İLGİLİ HABERLER