Microsoft’un Activision satın alımı İngiltere’den ön onay aldı!

 Microsoft’un Activision satın alımı İngiltere’den ön onay aldı!

Microsoft’un Activision satın alımı İngiltere’den ön onay aldı!

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Microsoft’un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard anlaşmasına devam etmesi için ön onay verdi. CMA başlangıçta bulut oyunlarıyla ilgili endişeler nedeniyle satın alma işlemini engellemişti, ancak Microsoft kısa süre önce anlaşmayı yeniden yapılandırarak mevcut ve yeni Activision Blizzard oyunlarının bulut oyun haklarını Ubisoft’a devrettiğini duyurmuştu. Bu manevranın onayı getirmesi bekleniyordu.

Microsoft’un Activision satın alımında son engel kırılıyor

CMA tarafından yapılan basın açıklamasında, “CMA, yeniden yapılandırılan anlaşmanın, bu yılın başlarında orijinal işlemle ilgili olarak ortaya konan endişeleri önemli ölçüde gideren değişiklikler yaptığını düşünmektedir” dedi. Kurum, bunun “anlaşmanın onaylanmasına kapı açtığı” anlamına geldiğini ifade etti.

Ancak yine de bu, nihai onaydan önce sadece bir ön karar. CMA, Microsoft’un önerdiği çözüm yolları hakkında üçüncü tarafların görüşlerini almak üzere 6 Ekim’e kadar bir danışma süreci başlattığını açıkladı. Uzatılan 18 Ekim tarihinden önce nihai bir karar alınması bekleniyor. Danışma süreci, CMA’nın anlaşmayla ilgili kalan birkaç endişesini gidermeyi amaçlıyor.

İLGİLİ HABERLER