Caria Holidays

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İngiltere’de öğrencilerle buluştu

 Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İngiltere’de öğrencilerle buluştu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İngiltere’de Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme (YLSY) programı kapsamındaki bursiyer öğrencilerle bir araya gelerek, öğrencilere yurda döndüklerinde daha rahat çalışma yapabilmelerini sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Bakan Özer, Dünya Eğitim Forumu nedeniyle bulunduğu İngiltere’deki temasları kapsamında Londra Eğitim Müşavirliğini ziyaret ederek ülkedeki Yurt Dışı Lisansüstü Öğrenim Amacıyla Gönderilecek YLSY programı kapsamındaki öğrencilerle bir araya geldi.

Ülkede yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrencileri tek tek dinleyen Bakan Özer, onlara ihtiyaç duydukları her türlü katkıyı vermekten mutluluk duyacaklarını ifade etti. Öğrencilerin hem eğitim süresince hem de yurda dönüşlerinde yapacakları hizmetlerde daha rahat çalışma yapabilmeleri için çalıştıklarını dile getiren Bakan Özer, “Sizler büyük bir ülkenin evladı, geleceğisiniz. Yolunuzu buna göre belirleyin” diye konuştu. Öğrencilerle gurur duyduğunu belirten Özer, onlara başarılar diledi.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki heyete Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın da eşlik etti.  Bakan Özer, Londra Eğitim Müşaviri Mevlüt Ceylan’dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İLGİLİ HABERLER