• 20/05/2024

İngiltere’de seyahat endüstrisi pazarının lideri değişti

 İngiltere’de seyahat endüstrisi pazarının lideri değişti

İngiltere’de seyahat endüstrisi pazarının lideri değişti

İngiltere’de seyahat endüstrisi pazarının lideri değişti. Liderlik TUI UK’dan Jet2holidays’e geçti.

İngiltere Sivil Havacılık Kuruluşu (ATOL) verilerine göre TUI UK’un müşteri sayısı 5.3 milyon iken Jet2holidays’in müşteri sayısını 500 bin artırarak 5.8 milyona ulaştı. Jet2holidays 5.3 milyon müşterisinin 1 milyonu Türkiye’ye getiriyor. Jet2holidays ve Jet2 bu yaz İngiltere’deki 10 havalimanından Türkiye’ye haftada 186 uçuş planladı.

Pandemide büyüdü

Ençok müşteri sayısı ile pazarın lideri olan Jet2Holidays 2007 yılında 15 destinasyona seyahat etmek üzere 23.000 koltuk ile faaliyete başladı. Jet2Holidays küresel salgın (Pandemi) ortamında başlayan hızlı yükselişi ile dikkat çekiyordu.

Şirketin CEO’su Steve Heapy, “Birleşik Krallık’ın en büyük tur operatörü olmak, Jet2holidays tarihinde önemli bir kilometre taşı, ancak çalışma şeklimizde hiçbir şeyi değiştirmeyecek” dedi.

146 yeni uçak sipariş etti

2023’te, Jet2holidays’e geçiş yapan yeni müşterilerinden gelen talebe bakarak Atol lisanlarını artırabileceklerini söyleyen Heapy şöyle konuştu: ”Şu ana kadar gördüğümüz talep çok yüksekti, mevcut satışlarımıza bakarak ilerisi için projeksiyon hazırlıyoruz. 146 yeni uçak sipariş ettik. 13 yıldır büyümekte olan bir şirketiz.”

Hava yolu Jet2 da İngiltere’nin en büyük üçüncü şirketi

İngiltere pazarının lideri olan Jet2holidays’in hava yolu şirketi Jet2 da 20 yaşında Jet2 115 uçağıyla İngiltere’nin üçüncü en büyük havayolu şirketi.

İLGİLİ HABERLER