Caria Holidays

NHS’te gönüllü Covid aşısı yapan binlerce kişi kalıcı olarak işe alındı

 NHS’te gönüllü Covid aşısı yapan binlerce kişi kalıcı olarak işe alındı

İngiltere’de pandeminin zirvede olduğu dönemde Covid-19 aşılarının yapılmasına yardımcı olan 10 binden fazla kişi şimdi İngiltere Ulusal Sağlık Kurumu NHS’te kalıcı roller üstlendi.

Yaklaşık 71 bin kişi ücretli aşı gönüllüsü olurken, binlerce kişi, şu anda 120 milyondan fazla doz verilen programa yardımcı olmak için gönüllü oldu.

NHS’de kalmayı seçen 11.483 kişi arasında eski havayolu kabin ekibi üyeleri, spor salonu yöneticileri ve şefler yer alıyor.

NHS İngiltere, işe başlayanların pandeminin neden olduğu birikmiş iş yükünün üstesinden gelmeye yardımcı olacaklarını söyledi.

“KENDİME OLAN GÜVENİM DE ARTTI”

Kalıcı olarak çalışmaya başlayanlardan biri olan Tamryn Saby, 11 yıl bir havayolu şirketinde çalıştığını ancak Cambridge’deki aşı programında gönüllü olmaya ve izinli olduğu zaman terapötik radyograf olmak için çalışmaya karar verdiğini belirterek;

“Katılmanın hepimizin ‘normale’ daha erken dönmemize yardımcı olacağını umuyordum, ancak aşının piyasaya sürülmesinin bir parçası olmak aynı zamanda sağlık alanında bir kariyer için kendime olan güvenimi artırmaya yardımcı oldu ve NHS için çalışarak yapabileceğimi gösterdim” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER