Caria Holidays

Omicron: Ortaokul öğrencilerine dönem başlamadan önce test yapılacak

 Omicron: Ortaokul öğrencilerine dönem başlamadan önce test yapılacak

İngiltere hükümeti, ortaokul öğrencilerinin tatil sonrası derslere katılmadan önce en az bir kez Covid için test edileceğini duyurdu.

Bakanlar Kurulu, ihtiyaç halinde test kitlerinin sağlanacağı konusunda okullara güvence verirken öğrencileri de haftada iki kez test yapmaya çağırdı.

İskoçya ve Kuzey İrlanda’da öğrencilerden düzenli olarak haftada iki kez test isteniyor.

Galler hükümeti, personel ve öğrencileri yeni dönem başlamadan önce haftada üç kez test etmeye çağırdı.

JAVID: “EĞİTİM BİR NUMARALI ÖNCELİK”

Sosyal medyadan açıklama yapan Sağlık Bakanı Sajid Javid, “düzenli testlerin okulları desteklemenin ve yüz yüze öğretimi korumanın önemli bir yolu olduğunu” ve personellerin de Covid’ten etkilenmesinin öğrencilerin yüz yüze eğitimini imkânsız hale getirebileceğini belirtti.

Javid, eğitimin hükümet için “bir numaralı öncelik” olduğunu belirtti.

7 BİN ADET DAHA HAVA TEMİZLEME ÜNİTESİ

Testin yanı sıra, Zahawi “önceden duyurulan bin adet hava temizleme ünitesine 7 bin adet daha ekleneceğini ve ülke genelinde sınıflara 350 bin karbondioksit (CO2) monitörü dağıtılacağını belirtti.

EMEKLİ ÖĞRETMENLERE ÇAĞRI

Eğitim Bakanı ayrıca, mesleği bırakan veya emekli olan öğretmenlerden geçici destek olarak geri gelmelerini istediğini söylerken 12-15 yaşındaki tüm çocukları hem Covid aşısının iki dozunu almaya hem de daha büyük kişilere destekleyici aşılarını yaptırmaya çağırdı.

İLGİLİ HABERLER