Petrol krizini çözmek için askerler görev yapmaya başladı

 Petrol krizini çözmek için askerler görev yapmaya başladı

İngiltere’de krize neden olan tır şoförü eksikliğinden dolayı İngiliz Ordusu’nda görevli bazı personeller benzin istasyonlarında çalışmaya başladı.

İngiltere’nin Brexit ile birlikte Avrupa Birliği’nden çıkması sonrası Londra hükümeti, bir süredir benzin istasyonlarının kapanmasına ve perakende sektöründe tedarik zincirlerini durma noktasına getiren kamyon şoförü sıkıntısını çözmek için yollar arıyordu.

Pazartesi günü bazı askeri personelin benzin dağıtımını düzenlemek amacıyla BP istasyonlarında ve depolarında çalışmaya başladığı kaydedildi. Yaşanan petrol sevkiyatı krizi ve haftalardır süren kuyruklar sebebiyle birçok benzin istasyonunda yığılmalar meydana gelmişti.

Askerlerin bir kısmının belli bir süre kamyon şoförü olarak çalışacağı, bir kısmının ise benzin istasyonlarındaki kaotik manzaraları düzeltmek amacıyla mal sevkiyatı ve benzin dağıtımına yardım edeceği kaydedildi.

“Akaryakıt krizi 1 hafta sürebilir”

Petrol Perakendeciler Birliği Başkanı Gordon Balmer, Londra’daki benzin istasyonlarının yüzde 22’sinde hala akaryakıt olmadığını ve normalde dönüşün en az 1 hafta 10 gün kadar sürebileceğini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER