Polis, cinayete kurban giden kardeşlerin ailelerinden özür dileyecek

 Polis, cinayete kurban giden kardeşlerin ailelerinden özür dileyecek

Metropolitan Polis Teşkilatı (MPS), Nicole Smallman ve Bibaa Henry’nin ailesinden, kız kardeşlerin kayıp olduğu bildirildiğinde polis yetkililerinin davranışları nedeniyle özür dileyeceğini duyurdu.

Bağımsız Polis Davranış Ofisi (IOPC) yaptığı soruşturmanın ardından, kız kardeşlerin kaybolduğu hafta sonu boyunca ailelerine verilen hizmet düzeyinin “kabul edilemez” olduğunu tespit etti.  

DOĞUM GÜNÜ DÖNÜŞÜ CİNAYETE KURBAN GİTTİLER

27 yaşındaki Smallman ve 46 yaşındaki Henry, geçtiğimiz yıl 6 Haziran’da Londra, Wembley’deki Fryent Park’ta doğum günü kutladıkları bir akşamın ardından, sabahın erken saatlerinde saldırıya uğramış ve bıçaklanarak öldürülmüştü.

Cinayet sırasında 18 yaşında olan Danyal Hüseyin, Temmuz ayında Old Bailey davasında cinayetten suçlu bulundu.

POLİS 3 TELEFON ALDI

IOPC, 6 Haziran akşamı Met Polisi’nin aile ve arkadaşlarından Smallman ve Henry’nin nerede olduğu hakkında üç telefon aldığını ve ardından kayıp şahıs soruşturmasının başlatıldığını söyledi.

BİLGİLER DOĞRU KAYDEDİLMEDİ

Ancak teşkilat, nöbetçi müfettişin polis kayıtlarını kapatmaya karar verdiğini, bir personelin Smallman’ın inandığı yerle ilgili bilgileri doğru bir şekilde kaydetmediğini ve polis kaynaklarının 7 Haziran sabahı öğlene kadar görevlendirilmediğini tespit etti.

İLGİLİ HABERLER