Prens Harry’den büyükbabası için duygulandıran mesaj

 Prens Harry’den büyükbabası için duygulandıran mesaj

Geçtiğimiz haftalarda İngiliz Kraliyet ’indeki görevlerinden feragat ettiği açıklanan ve eşi Meghan Markle ile birlikte ABD’de yeni bir yaşam kuran Prens Harry, geçtiğimiz cuma hayatını kaybeden büyükbabası Prens Philip hakkında duygulandıran bir mesaj yayınladı.

Harry, Cumartesi günü cenaze töreninden önce Birleşik Krallık’a geldikten sonra, büyükbabası Prens Philip’i “hizmet, onur ve büyük mizah adamı” olarak nitelendirerek saygılarını sundu.

BÜYÜKBABAM: BARBEKÜ USTASI VE ARSIZ

Sahibi olduğu Archwell Foundation’daki mesajında Harry; ” Prens Philip monarşinin en uzun süre hüküm süren eşi olarak, rütbeli bir asker, bir Prens ve bir Dük olarak hatırlanacak. Ama benim için, geçen yılın acısı yüzünden sevdiklerini veya büyükanne ve büyükbabasını kaybetmiş olan pek çoğunuz gibi, o da öyleydi. Büyükbabam: barbekü ustası, şaka efsanesi ve sonuna kadar arsız.” dedi.

“KENDİN OLDUĞUN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”

Prens Harry ayrıca, Prens Philip’in Kraliçe II. Elizabeth’e “eşi benzeri olmayan bir sadakatle bağlı” olduğunu 73 yıllık evliliği boyunca ona bir dayanak olduğunu söyleyerek, “Büyükbaba, hizmetin, büyükanneme olan bağlılığın ve her zaman kendin olduğun için teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER