Prens Philip İçin Kraliçeye Gelen Taziye Mesajları

 Prens Philip İçin Kraliçeye Gelen Taziye Mesajları

Kraliçe II. Elizabeth, Prens Philip’in acı kaybıyla yas dönemine girmişken, dünya çapında büyük şok ve üzüntü yaratan bu haberin ardından kendisine taziye mesajları yağmaya başladı. Aralarında oldukça ünlü isimlerin ve devlet adamlarının da yer aldığı pek çok kişi gerek sosyal medya, gerek telefonla kraliçeye taziyelerini iletmeye devam ediyorlar. Bu üzücü sürecin içerisinde II. Elizabeth’in aldığı yüzlerce taziye mesajı ile ilgilenebilecek enerjisi var mı? Yas döneminde tüm bu taziye mesajlarına nasıl yanıt verecek? Bunlar merak edilen sorular elbette…

Aldığı taziye mesajları belki de onu bir nebze de olsa teselli etmeye yeter. Çünkü özellikle dünyaca ünlü starların da üzüntü ve iyi dileklerini ilettikleri mesajlar içerisinde, bu kişilerin Prens Philip ile yaşadıkları anılar da yer alıyor. Prens Philip ile daha önce tanışmış, bir anıyı paylaşmış ya da onu hiç tanımamış olsa bile ona saygı duyan yüzlerce, binlerce hatta milyonlarca insan bu acı günde kraliçeyi yalnız bırakmamayı tercih etti. Çok yakında Frogmore Bahçeleri’ne gömülecek olan prensin cenaze töreni gerçekleşene dek II. Kraliçe Elizabeth 8 günlük bir yas döneminde olacak. Bu süreçte sabır dileklerimiz ve dualarımız kendisiyle olsun…

Prens Philip anısına iletilen taziye mesajlarından bazıları şöyle:

Mick Jagger: “Prens Philip, babamın çalıştığı çok sayıda spor organizasyonunun düzenlenmesinde aktif rol aldı. Kaybı sebebiyle derin üzüntü içerisindeyim.” dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, “Onun Almanya ile dostluğu, dürüst yapısı ve görev bilinci unutulmayacak” mesajını paylaştı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise Prens Philip’in “örnek alınacak türden” yaşamının, “cesaret, görev bilinci ve gençliğe ve çevre konularına bağlılık” ile biçimlendiğini kaydetti.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulo, Prens Philip’i çocukluğunda çekilmiş Yunanistan Parlamentosu’nda nöbet tutan Evzon askerlerinin üniformasını giydiği fotoğrafla andı. Prens Philip, Yunan adası Korfu’da dünyaya geldi; ancak askeri darbenin gerçekleşmesi yüzünden iki yaşındayken Yunanistan’ı terk etmek zorunda kaldı. Bir İngiliz savaş gemisi Prens’i ve ailesini İtalya’ya sürgüne götürdü, bu yolculuk daha sonra İngiltere’de sona erdi… Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu, tweetinde; Kraliçe’ye ve İngiliz halkına başsağlığı dileklerini iletti.

Trump, Obama çifti ve daha pek çok devlet adamı ve ünlüden taziye mesajları yağmaya devam ediyor…

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

Your email address will not be published.