Caria Holidays

Prens Philip’in Cenaze Töreni Planlandı

 Prens Philip’in Cenaze Töreni Planlandı

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Prens Philip için cenaze töreni hazırlıkları devam ederken, törenin nasıl yapılacağı ile ilgili tüm detaylar planlandı. Prensin cenaze töreni 17 Nisan Cumartesi günü İngiltere saatiyle 15.00’de Windsor Kalesi’nde bulunan St. George’s Kilisesi’nde yapılacak ve televizyondan canlı olarak yayınlanacak. 

Prensin cenazesini onun için hazırlanan kişisel kraliyet armasına sararak onu son yolculuğuna uğurlayacaklar. Bu kişisel arma üzerinde hayatı boyunca onun için dönüm noktalarını ifade eden detaylar ve figürler yer alacak. Bunlardan biri elbette doğduğu ülke olan Yunan bayrağı, öte yanda annesinin soyadını aldığı için aile arması ve son olarak da evlendiğinde ona dük ünvanını getiren Edinburgh bayrağını bu kişisel armada görüyor olacağız.

Prens Philip’e devlet töreni değil, kraliyet töreni yapılacak. Tıpkı 2002’de ana kraliçeye ve 1997’de Galler Prensesi Diana’ya yapıldığı gibi…   Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle, Prens Philip’in cenazesine katılanların sayısı çok az olacak. Cenaze günü tabut özel şapelden, Windsor Kalesi’nin devlet girişine taşınacak. Prens Philip’in tasarımına bizzat yardım ettiği modifiye edilmiş bir Land Rover’ın üzerine konulup, St. George’s kilisesine getirilecek ve tören burada başlayacak.

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *