bellonareklam1

Prensler ateş püskürdü: “Annemiz bu yüzden öldü”

 Prensler ateş püskürdü: “Annemiz bu yüzden öldü”
iinternational supermarket

İngiltere’de 26 yıl önce BBC’nin Lady Diana ile yaptığı ropörtaj gündem olmaya devam ediyor. Prens William’a göre röportaj annesi ile bbasının arasını bozan sebeplerden biri oldu.

Diana’nın 1995 yılında BBC’den Marin Bashir’le gerçekleştirdiği röportajla ilgili soruşturma tamamlandı.  İngiliz basının sızdırdığı bilgilere göre; Lord Dyson’ın 6 ay süren araştırma sonrası BBC Genel Müdürü Tim Davie’ye sunduğu raporda, Bashir editoryal kuralları ihlal etmekten suçlu bulundu.

Prens Charles ile Prenses Diana’nın evliliğini bitirdiği iddia edilen ve büyük krize yol açan ropörtaj için BBC’den de açıklama geldi. Raporun yapılan hataları ortaya koyduğunu belirten Tim Davie, bunların tamamını kabul ettiklerini söyledi.

PARANOYA VE YALNIZLIK

BBC’nin suçu kabul edip özür dilemesinin ardından Prens William ve Prens Harry kardeşlerden de peş peşe açıklamalar geldi. Prens William, “Bu röportaj anne ve babamın arasındaki ilişkiyi kötüleştiren ana etkenlerden biriydi. Sayısız kişiye zarar verdi. BBC’nin hatası annemi korku, paranoya ve yalnızlığa itti. BBC o dönem dile getirilen şikayetleri doğru bir şekilde soruştursaydı, annem bunun bir oyun olduğunu anlardı” diye konuştu.

“ETİK OLMAYAN YÖNTEMLER ONUN CANINI ALDI”

Kendisi de son dönemde verdiği röportajlarla gündemden düşmeyen Prens Harry, ağabeyi gibi çarpıcı açıklamalarda bulundu. Harry, “Bu istismar kültürü ve etik olmayan yöntemler onun canını aldı. Beni en çok endişelendiren şey, bu durum bugün halen devam ediyor. Annem bu yüzden hayatını kaybetti ancak değişen hiçbir şey olmadı” dedi.

İLGİLİ HABERLER