Romanya’da hakim karşısına çıkan Andrew Tate, mahkemeye Kuran getirdi

 Romanya’da hakim karşısına çıkan Andrew Tate, mahkemeye Kuran getirdi

Andrew Tate Çarşamba günü Romanya’daki mahkemeye gelirken elinde Kuran’ın bir kopyası vardı.

Organize suç örgütünün parçası olmak, insan kaçakçılığı ve tecavüz suçlarıyla yargılanan sosyal medya fenomeni, tutukluluk süresinin 30 güne uzatılması kararına itiraz etmek üzere duruşmaya katıldı.

Dün sabah Bükreş’teki adliye binasına kardeşi Tristan’a kelepçelenmiş halde giren 36 yaşındaki Tate, dini metni tutarken görüldü.

29 Aralık’ta Tate, başkent Bükreş’in kuzeyinde, kendisi gibi yargılanan kardeşi Tristan’la birlikte gözaltına alınmıştı. İki Romanyalı şüpheli de gözaltında bulunuyor.

GEÇEN YIL MÜSLÜMAN OLMUŞTU

Tate, geçen yıl ekimde İslam’a geçtiğini açıklamıştı. Gettr’deki bir paylaşımında, “İşte bu yüzden Müslüman oldum. İyiliğe inanan ve kötülüğe karşı gerçek savaşı anlayan her Hıristiyan din değiştirmeli. ‘Sabret, Bil ki Allah’ın vaadi GERÇEKTİR’ Kuran 30:60” demişti.

Din değiştirmeden önce Ortodoks Hıristiyan olan Tate, 2017’den beri yaşadığı Romanya’daki kiliseye sürekli büyük miktarlarda para veriyordu.

Daha önce İslam’ı öven Tate, İslam’ın, “erkeklerin şu anda karşı karşıya olduğu pek çok sorunu çözdüğünü” ve “Müslümanların inançlarını savunacak ve dalga geçilmeyi kabul etmeyecek tek toplum olduğunu” söylemişti.

Tate, “Bugün dünyanın en iyi ülkelerinden bazıları birinci dünya Müslüman ülkeleridir. Katar’a gidip kucağınızda bir milyon dolarla sokak ortasında uyuya kalabilirsiniz, başınıza hiçbir şey gelmez. Suudi Arabistan’a gidebilirsiniz, başınıza hiçbir şey gelmez; Dubai’ye gidebilirsiniz, başınıza hiçbir şey gelmez.” diye eklemişti.

İLGİLİ HABERLER