• 13/04/2024

Tatil rezervasyonları uçuşa geçti: Yüzde 1000 artış

 Tatil rezervasyonları uçuşa geçti: Yüzde 1000 artış

İngiliz tur operatörü Jet2holidays, Başbakan Boris Johnson’un ‘normalleşme’ takvimini açıklamasının ardından rezervasyonlarda yüzde 1000 artış kaydedildiğini açıkladı.

Şirketin verdiği bilgiye göre, açıklamaların ardından son 24 saatte rezervasyonlarda yüzde 1000 artış kaydedildi. Rezervasyonlarının büyük bölümünün temmuz ve sonrasına dönük olduğunu bildiren Jet2holidays CEO’su Steve Heapy, ”Bir süredir İngiliz halkında yaz tatiline ilişkin ciddi bir bastırılmış talep olduğunu görüyorduk. İngiliz halkı hükümetin açıklamasını bekliyordu. Rezervasyonlardaki artış İngiliz halkının tatile ne kadar hazır olduğunu gösteriyor.

Farklı düşünenler de var

Kimi sektör uzmanları ise söz konusu artışların çok düşük seviyelerden geldiğini, oransal büyüme yüksek olsa da, rakamsal büyümenin çok büyük olmadığına dikkat çekti.

Jet2 16 Mayıs’a kadarki programını iptal etti

Boris Johnson’un tatile ne zaman çıkılabileceğinin 12 Nisan’da bildirileceğini ve 17 Mayıs’tan önce yurt dışına tatile çıkılmasının söz konusu olmadığını açıklamasının ardından Jet2, 16 Mayıs’a kadarki tüm tatil programlarını ve uçuşları askıya aldı.

TurizmGüncel

İLGİLİ HABERLER